Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


18. 03. 2017

8 mýtov vaginálnych infekcií

MÝTUS 1:

Pokiaľ nepociťujem príznaky, som zdravá

To, že niečo nevidíme alebo necítime, nemusí hneď znamenať, že všetko je v poriadku. Vždy záleží na citlivosti každej ženy. Nie je výnimkou, že ženy prichádzajú do ordinácií s ľahkou vaginálnou infekciou bez toho, aby o nej dovtedy vedeli. Tak či onak je dôležité dbať na prevenciu, najmä ak beriete antibiotiká alebo sa chystáte do bazénov, k moru či na dlhé cestovanie.

MÝTUS 2 :

Vaginálny výtok znamená infekciu

Nemusí znamenať. Vaginálny výtok je jedným z prirodzených prejavov zdravého ženského tela, ktorý sa počas menštruačného cyklu môže meniť. Ak ho máte, nepanikárte. Keby sa však zmenila jeho farba, vôňa či konzistencia a navyše pocítite svrbenie, zbystrite pozornosť a neostýchajte sa situáciu riešiť, Ostych nie je na mieste.

MÝTUS 3 :

Infekcie sú chronické

Nie je pravda, že akonáhle raz prekonáte vaginálnu infekciu, už sa jej nezbavíte. O svoje intímne partie sa ale nezabudnite pravidelne starať a snažte sa vyvarovať rizikovým faktorom, medzi ktoré patrí napríklad stres, dlhé kúpanie i tesná spodná bielizeň. Doprajte si pravidelnú a šetrnú starostlivosť aj s našimi antibakteriálnymi produktami s rady Silver+

MÝTUS 4 :

Baktérie sú zlé a výplachy pomáhajú

Nie sú baktérie ako baktérie a v našom tele i tie ,,zlé,,. Práve ich vyvážená symbióza zabezpečuje prirodzenú hodnotu vaginálneho pH. Ak žena hľadá prevenciu pred vaginálnymi infekciami, vaginálny výplach nemusí byť práve tá správna voľba. Väčšina lekárov ho neodporúča. Výplach totiž môže narušiť prirodzenú rovnováhu baktérií v pošve, hodnotu pH i kyslosť, ktorá je súčasťou zdravej vagíny. To všetko môže viesť k podnieteniu kvasinkovej i bakteriálnej infekcie.

MÝTUS 5 :

Infekcie je možné preliečiť antimykotikami

Antimykotiká sú voľne dostupné prípravky určené na liečbu iba kvasinkových ochorení. Pre ženu je ale veľmi ťažké rozoznať, akým typom infekcie trpí. Voľte preto také prípravky, ktoré prinášajú podporu pri oboch typoch infekcie, kvasinkovej aj bakteriálnej.

MÝTUS 6 :

V lekárňach nič nenájdete

Omyl. Vaginálne infekcie môžu ženu zastihnúť kedykoľvek a vhodná podpora je k dispozícii aj v lekárňach. Voľne dostupné prípravky na podporu intímnej rovnováhy, ktoré je možné použiť ako v prípade kvasinkových, tak aj bakteriálnych infekcií. Vaginálne tablety ženám uľavia pri príznakoch vaginálnej infekcie bez ohľadu na to, o aký typ infekcie sa jedná. Už žiadne nepríjemnosti pre vašu intimitu.

MÝTUS 7 :

Infekcie sa prenášajú sexom

Kvasinkové a bakteriálne infekcie sa sexom prenášajú len výnimočne, a ak sa aj pár nechráni, riziko prenosu je nizke. Prípadný problém môže nastať, ak žena infekciami trpí pravidelne a jej partner sa s ňou nelieči. Ani muži preto v niektorých prípadoch nemusia byť výnimkou. Kvasinky aj baktérie sú bežnou však bežnou súčasťou ženského tela, bez ohľadu na to, ako sexuálne aktívne sme. Premnoženiu kvasiniek a baktérií v tele napomáha rad iných faktorov. Patria medzi ne napr. stres, antikoncepcia, antibiotiká, navštevovanie verejných toaliet, nevhodná spodná bielizeň, kúpanie sa na verejných kúpaliskách apod.

MÝTUS 8 :

Obyčajné mydlo je najlepšie

Nie je mydlo ako mydlo a naša vagína a intímne partie sa zaslúťia starostlivosť o ne určené. Klasickými mydlami si môžete naopak znepríjemniť život, môžu totiž narušiť prirodzenú kyslosť vaginálneho prostredia a vytvoriť tak ideálne podmienky pre kvasinky a baktérie. Spoľahnite sa preto radšej na prípravky priamo určené na intímnu hygienu. 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV